Základní škola a Praktická škola > Turistika > koupaliště

Aquacentrum ve Vrchlabí otevřeno: první den poloprázdno a technické problémy

Redakce, / 27.12.2022, Aktualizováno , Vrchlabí - Vrchlabsko a Jilemnicko
Ve Vrchlabí bylo 27. prosince otevřeno aquacentrum, na které čekalo nejen Vrchlabí, ale i okolní města a hlavně turisté z hor. Jedná se o bazénové a relaxační centrum, které tvoří zároveň zázemí pro nedaleký areál Vejsplachy s běžkařským a fotbalovým stadionem.

FOTOGALERIE - Aquacentrum Vrchlabí

Premiéra s omezením

Hned první den došlo po 7 hodinách provozu k technickým problémům, kdy bylo nutné centrum uzavřít kvůli závadě v rozvod elektřiny. Po 3 hodinách oprav (po 20. hodině) bylo na fcb profilu aquacentra oznámeno, že provoz je obnoven a ve středu 28. prosince se centrum otevře dle běžné otevírací doby.

Naše redakce byla na místě kolem poledne, kdy prostory bazénu byly poloprázdné. Jednalo se však o všední den po vánočních svátcích a v Královéhradeckém kraji, dle vyjádření krajské hygienické stanice, navíc právě řádí epidemie respiračních onemocnění včetně chřipky.

Kondiční plavání

Plavci uvítají 25metrový bazén se 4 dráhami a teplotou vody 27,5 °C a hloubkou 1,2 - 1,6 m.
Pro kondiční plavce je jen tento plavecký bazén otevřen ve všední den od 6 do 10 hodin (kromě pondělí - sanitární den), od 6 od 8 hodin dokonce za 110 Kč/75 minut.

Wellness a prohřátí

Na prohřátí je zde relaxační bazén teplotou 32 °C. Vířivka je zde umístěna jak jedna ve vnitřní, tak jedna ve venkovní části areálu. Nejen po koupání se lze prohřát ještě v parní kabině.
Mezi atrakce patří divoká řeka, perličkové a masážní lavice, dnové bowlery, podvodní a stěnové trysky.

Atrakce pro velké děti a dospělé

Dobrodruzi mají možnost se sklouznout na 60metrovém toboganu, kde se jezdí ve tmě se světelnými efekty, nebo kamikaze skluzavce.

Pro nejmenší

Nejmenší návštevníci si užívají brouzdaliště se stříkajícím ježkem a skluzavkou, mají plavci mohou začít trénovat plavání v dětském bazénu s hloubkou do 1 m.

Občerstvení - zázemí areálu

V budově je také občerstvení v podobě pizzerie. Dvoráci se zde mohou těšit na stejně dobrou pizzu, jaká se nabízí v podloubí ve Dvoře Králové (Pizza Calabria).
Právě tohle zázemí potěší i návštěvníky nedaleko běžkařského areálu Vejpslachy, kteří doposud využívali v sezoně zázemí nedaleké benzinky.

Otevírací doba

Ve všední den kromě pondělí (dopoledne je sanitární den) od 6:00 do 20:00 hod., s tím, že od 6:00 do 10:00 hodin je otevřen jen plavecký bazén (kondiční plavání).
Až do konce roku 2022 se však brány aquacentra otevírají až v 10 hodin.
O víkendech je centrum otevřeno až od 10:00 hodin, v sobotu do 21:00 hodin a v neděli do 20:00 hod.
Tobogán funguje až 30 minut po otevření centra a provoz je ukončen 30 minut před jeho uzavřením.
Aktuální otevírací dobu můžete sledovat na webu aquacentra.

Ceník

Minimální doba placeného pobytu je 75 minut, k tomu je 15 minut navíc na převlečení.
Základní vstupné je 140 Kč/75 minut pro dospělého ve všední den, 160 Kč o svatcích a víkendech.
Areál vychází vstříc rodinám a nabízí zlevněné vstupné pro 3, 4 a 5členné rodiny.
Zlevněné je také vstupné pro juniory/seniory a ZTP a majitele abonentek.
Děti do 100 cm výšky mají vstup zdarma.
Kompletní ceník je zde a je platný do konce března 2023.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: aquacentrum-vrchlabi.cz