Základní škola a Praktická škola > Architektura > sochy, mobiliář

Máme pro vás další 2 videa z instalace sochy nosorožce Sudána. Včetně časosběrného videa

Redakce / 26.09.2019
Když se na kruhovém objezdu u Oční školy objevil krásný pískovcovo-železný památník posledního bílého nosorožce - Sudána, tak se všude objevila hromada fotografií a najednou toho bylo všude strašně moc. Nyní snad již nastal ten správný odstup a všichni si můžeme v poklidu užít videa, kterak Súdán vnikal a jak byl instalován.
Videa vznikla jednak díky prvotní objednávce videoreportáže pro město Dvůr Králové nad Labem a také proto, že oba "rodiče" tohoto Sudána - umělecký kovář Pavel Vágner a kameník a sochař Jan Brož chtěli vyrobit pro své firmy video, kterým by prezentovali svoji práci. Tedy budiž jim obě videa tou nejlepší reklamou v tom nejlepším slova smyslu.
Další podrobnosti najdete pod článkem v boxu "Související články"

Časosběrné video, které vzniklo díky ochotě Oční školy:

Videoreportáž, kterou už určitě znáte:

FOTOGALERIE - Nosorožec Súdán ožil v podobě sochy

FOTOGALERIE - Súdán ve slunci