Celostátní dobrovolnická akce 72 hodin

Redakce / 20.10.2021, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Projekt 72 hodin jsou 3 dny plné dobrovolnických aktivit, které se konají v rámci celé ČR. Letos se z nabízených z dnů 14. - 17. 10. 2021 žáci naší školy zapojili v pátek 15. října.

FOTOGALERIE - Celostátní dobrovolnická akce 72 hodin

Některé děti se zaměřily na úklid města Dvůr Králové nad Labem od odpadků.
Ve spolupráci s Odborem životního prostředí jsme měli vytipované lokality, které je potřeba více uklidit.

Ostatní žáci se vydali na úpravu stanovišť tříděného odpadu na určených místech našeho města. Jednotlivé kontejnery na tříděný odpad jsme vybavili nálepkami – lístky s informacemi, co do daného kontejneru patří. V blízkosti těchto stanovišť jsme provedli bezprostřední úklid.

Cílem celého projektu bylo vést žáky ke třídění odpadu a seznámit je s možností recyklace. Chtěli jsme zlepšit podmínky života v našem městě. Našim cílem bylo též, motivovat spoluobčany k recyklaci odpadu a správnému třídění.

Mgr. Dana Nosková