Procházka po londýnské ZOO při hodině angličtiny v ZŠ a PrŠ Dvůr Králové n. L.

Redakce / 30.03.2021, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Jak už to na naší škole bývá, jedním z předmětů, který se snažíme vyučovat netradičně je angličtina. A co jsme zvláštního uskutečnili při březnové online výuce?

V úterý 23. března 2021 jsme se prostřednictvím BBC LIVE Classes (hodiny naživo) zúčastnili prohlídky londýnské zoo. Díky skvělé průvodkyni Elizabeth jsme si užili virtuální procházku, osvěžili slovní zásobu, ale také jsme zjistili, že rozumíme anglickému mluvenému slovu. Dokonce jsme se zapojili do plnění úkolů a diskuse. Při této hodině byli žáci z celého světa, měli jsme tedy možnost porovnat své znalosti.

Byla to naše první zkušenost a za všechny zúčastněné žáky můžu říci, že se nám hodina velice líbila, byli jsme úspěšní a opět zažili něco nového.

Příští týden nás čeká online hodina se žáky z Mexika a Ukrajiny a už teď se moc těšíme na naše kamarády.

Během tohoto měsíce jsme také obdrželi spoustu pohledů, ale i knížek v rámci projektů Posttcrossing a World Wide Pen Club (celosvětový klub na dopisování). Každý žák, který se zapojuje do těchto aktivit, obdržel rovněž malý dárek od 93leté babičky z Ameriky.

Petra Faktorová
učitelka anglického jazyka žáci VII. ročníku
Foto: protravel.cz