Vyhledej
Novinky emailem
Základní škola a Praktická škola > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a PrŠ Dvůr Králové

Projekt Zachraňme planetu na Základní škole a Praktické škole, Přemyslova 479

Redakce / 3.05.2022, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
V naší škole probíhá během celého školního roku řada zajímavých školních projektů, které se prolínají do různých předmětů. V měsíci dubnu se zaměřujeme s žáky na šetrné zacházení s přírodou. Snažíme se žáky podpořit k zamyšlení, jak je důležité se chovat ohleduplně k naší Zemi.

Jedna z akcí, která byla pro žáky připravena v úzké spolupráci s Lesy ČR, se uskutečnila přímo v lese. S panem inženýrem Draštíkem z Lesů ČR jsme domluvili místo a termín akce. V samotném lesním terénu na nás čekal 11. dubna 2022 odborník z praxe pan Václav Lokvenc, který nás zasvětil do lesní práce. Žáci si zde mohli vyzkoušet, jak je náročná a důležitá práce v lese při odklízení klestí po těžbě dřeva. Do úklidu větví se děti zapojily s nasazením. Motivací pro nás bylo, že na lesním prostranství budou časem vysázeny nové stromky. Někteří z nás se na podzim v roce 2020 zúčastnili stejné akce a nyní jsme mohli vidět již vysázené nové stromky na pasece, kterou jsme před rokem a půl pomáhali uklízet. Jsme rádi, že nám lesní správa Lesů ČR ve Dvoře Králové nad Labem umožnila blíže se zapojit do práce v lese, která je pro naši přírodu velice důležitá.

Těšíme se, až se příště zase vydáme do lesa, že uvidíme nové stromky na místě, které jsme čistili od větví. Je důležité, aby si každý z nás uvědomil, že i malá pomoc přírodě může být užitečná pro život na naší planetě. 

Děkujeme lesní správě Lesů ČR ve Dvoře Králové nad Labem, že nám věnovali svůj čas, abychom mohli dětem reálně přiblížit život v lesní krajině.

Mgr. Dana Nosková
Základní škola a Praktická škola

Další články Základní škola a Praktická škola

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 71x
 
Kontakt

Základní škola a Praktická škola, 

Dvůr Králové nad Labem,
Přemyslova 479


Základní škola a Praktická škola

Přemyslova 479

544 01 Dvůr Králové nad Labem


Telefon: 499 622 476, 499 320 751

E-mail: info@zs-dk.cz

Web: www.zs-dk.cz

Fcb: https://www.facebook.com/ZSPSDK/

ID schránky: nngdqiu


Kalendář akcí