')
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Základní škola a Praktická škola > Služby občanům > Bezpečnost

Nehoda na přejezdu u Černožic si vyžádala 4 oběti včetně dvou dětí

Pod koly vlaku zemřela rodina z Královédvorska

Redakce / 15.07.2019, Aktualizováno , Černožice - Okres Hradec Králové
Před 15. hod. se v neděli 14. července stala tragická dopravní nehoda na přejezdu v Černožicích na Hradecku. Spěšný vlak jedoucí z Trutnova do Hradce, ve kterém jelo v době nehody 80 cestujících, zde vlekl po srážce osobní auto se 4 osobami dalších 300 m. Bohužel zranění 4 osob v osobním autě nebyla slučitelná se životem - vlak v tomto koridoru jezdí vysokou rychlostí.

FOTOGALERIE - Nehoda na přejezdu u Černožic si vyžádala 4 oběti včetně dvou dětí

Jak naší redakci sdělila plk. Mgr. Ivana Ježková, MBA, tisková mluvčí Policie ČR, nehoda se stala na přejezdu se světelnou signalizací bez závor.

V autě cestovala rodina z Královédvorska - děti ve věku 5 a 8 let, 47letý muž a 32letá žena.  Nikdo z nich nepřežil. Otec rodiny byl spolupořadatelem tradiční oblíbené akce Hajnický potlach, který se konal v sobotu 13. července 2019. Nekrolog připravujeme.

Na místo se sjely všechny složky IZS, které ihned zahájily záchranné i likvidační práce. Cestující z autobusu byli z vlaku přepraveni evakuačním hasičským vozidlem, nikdo z nich nebyl zraněn.

Železniční doprava byla v místě přerušena do 20. hod., kdy byl již vrak vlaku odvlečen na nádraží v Hradci Králové.

Policisté na místě zajistili veškeré potřebné důkazy a svědectví, pro účely případného zkoumání zajistili vrak vozidla a nařídili soudní pitvy. Dechová zkouška na alkohol provedená u strojvedoucí vlaku byla s negativním výsledkem. Pro vyšetřování bude zásadní zodpovězení otázky, zda v době srážky bylo na železničním přejezdu v chodu signailzční světelné a zvukové výstražné znamení. Vyšetřování bude probíhat samozřejmě v úzké součinnosti s Drážní inspekcí.

Kateřina Sekyrková
Foto: Policie ČR, aktu.cz