Základní škola a Praktická škola > Turistika

Zvičina má na rok 2019 nový turistický cíl - Kostelní cestu s novou kapličkou. Podívejte se na velkou reportáž

Redakce / 16.02.2019
Na podzim roku 2018 byla slavnostně otevřena staronová Kostelní cesta na Zvičinu. Na obnově cesty a zejména kapličky na svahu Zvičiny se podíleli darem, či vkladem osobní práce obyvatelé a řemeslníci z okolí, zejména z Horní Brusnice. Pro novou turistickou sezonu 2019 tak můžete do svých cest zahrnout zcela novou krásnou procházku :-)
Turistům cesta umožní dostat se z Horní Brusnice na Zvičinu, aniž by museli jít po asfaltce, která je zejména o víkendech značně frekventovaná. Na obnovené cestě vznikla také řada zajímavých zastavení.

Ve videu povídá zejména starosta Horní Brusnice a hlavní iniciátor obnovy pan Jiří Vojtíšek. V galerii pod videem najdete zimní fotografie stezky.

FOTOGALERIE - Kostelní stezka na Zvičinu v zimě