Základní škola a Praktická škola > Vzdělávání

Čerti s Mikulášem navštívili i školu

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 11.12.2023
Naši školu navštívila vzácná návštěva - Mikuláš doprovázený dvěma čerty a andělem.

Edíci a listopad plný nových zážitků

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 27.11.2023
Spolupráce s místními organizacemi a vedením města včetně komisí nás v našem žákovském parlamentu posouvá v realizaci nápadů týkajících se nejen zvelebení okolí školy.

Čtenářské pátky - čteme pohádky pro spolužáky

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 17.11.2023
Na zasedáních našeho parlamentu jsme se všichni dohodli, že každý pátek o velké přestávce budeme číst krátké pohádky pro naše spolužáky.

VII.A a VII. B na společné cestě za Žofií

Rubrika: ZŠ Schulzovy sady, Dvůr Králové nad Labem, 15.11.2023
V pondělí jsme se společně vydali na návštěvu na exkurzi do Azylového domu Žofie.

Sportovní setkání speciálních škol v Jaroměři

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, 13.11.2023
Žáci Základní školy a Praktické školy získali krásné 2. místo ve speciální kopané a v holomajzně na přátelském utkání speciálních škol Královéhradeckého kraje, který se konal dne 8. listopadu 2023 v Jaroměři.

Halloween pro mateřské školy se opět vydařil

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 10.11.2023
Říjen pro nás, Edíky z Edova žákovské parlamentu, znamenal přípravu Halloweenu pro mateřské školy.

Zvelebení záhonku před školou pomáhá i žákovský parlament

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 9.11.2023
Zvelebení pozemku v okolí školy je projekt, který si připravili Edíci v rámci Edova žákovského parlamentu.

Týden duchů - dlabání dýní u pavilonu slonů

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 4.11.2023
Jak už se stalo naší tradicí, tak i letos jsme znovu zavítali do královédvorského Safari parku na tradiční "Týden duchů".

Den stromů ve škole (20. října)

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 2.11.2023
Jak jsme oslavili Den stromů v naší škole? Na tento den jsme si pozvali odborníka z Lesů města Dvůr Králové n. L. pana Václava Lokvence.

Světový den zvířat slavíme i ve škole

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 23.10.2023
Světový den zvířat jsme letos v naší škole oslavili 3. října předváděčkou psích sportů. Žáci zhlédli nácvik poslušnosti, agility, pachových prací a obran.

Podzimní akce Ukliďme Česko proběhla i ve Dvoře Králové

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 6.10.2023
Na čistém prostředí našeho města nám záleží, proto jsme se opět s našimi žáky zapojili do podzimní akce Ukliďme Česko.

Edův žákovský parlament má letos 10 členů, vydává i noviny

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 4.10.2023
Po zářijových volbách do Edova žákovského parlamentu a cestě do Poslanecké sněmovny jsme ve středu 27. září měli první zasedání našeho parlamentu.

Návštěva parlamentu v Praze

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 22.09.2023
Na úterý 19. září 2023 jsme se nemohli dočkat. Čekala nás exkurze do Prahy, a to přímo do Poslanecké sněmovny PČR.

Edův žákovský parlament začal nový školní rok volbami

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 19.09.2023
Ve dnech z 9. na 10. září jsme měli společnou akci „přespávačka aneb chystáme volby a akce na tento školní rok".

Záchrana srnčat při senoseči

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 29.06.2023
Začátkem června jsme se s některými žáky ze Základní školy a Praktické školy Dvůr Králové nad Labem vypravili na louky v Nemojově, abychom je prošli před senosečí, zda na nich nejsou malá srnčata.

Edíci pomáhali královně Žofii

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 26.06.2023
Touto cestou chceme poděkovat paní Petře Hrdinové a ochotnickému spolku Žofie za to, že nám umožnili být součástí krásné akce Za historií s královnou Žofií, která se konala 18. června.

První pomoc a pomoc v nouzi - aktivity před prázdninami

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 24.06.2023
Dne 20. června 2023 proběhl projektový den První pomoc a pomoc v nouzi. Blíží se prázdniny, čas výletů a dovolených. V létě dochází k případům, kdy někteří lidé přecení své schopnosti a ztratí se například na procházce v lese.

Edíci a výroční schůze Krajského parlamentu

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 22.06.2023
V pátek 16. června 2023 jsme se zúčastnili schůze Krajského parlamentu dětí a mládeže v Hradci Králové. Jedním z témat poslední schůze v letošním školním roce bylo navázání spolupráce mezi žákovskými parlamenty a plánovaní společných akcí.

Přednášky nejen pro rodiče našich žáků (červen 2023)

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 20.06.2023
Naše škola pořádá přednášky jak pro rodiče našich žáků, pedagogické pracovníky a širokou veřejnost na různá témata týkající se dětí.

Kontrola adoptovaného papouška: projektový den v Zooparku Stěžery

Rubrika: ZŠ a PrŠ Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, 6.06.2023
Žáci a pedagogové naší školy již před třemi lety adoptovali v Zooparku v obci Stěžery pár papoušků ARA zelenokřídlých. S žáky naší školy jsme se nejen za nimi jeli podívat.
|< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >|