Základní škola a Praktická škola > Vzdělávání > střední školy

Mění se názvy vybraných středních škol v kraji. Místo dvorské SŠIS bude SPŠ s SOŠ

Redakce / 23.04.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Rada Královéhradeckého kraje doporučila zastupitelstvu a to na dubnovém jednání schválilo dodatek zřizovacích listin tří středních škol, které kraj zřizuje. Jedná se o školy ve Dvoře Králové nad Labem, Trutnově a Hořicích.

„Žádosti ředitelů středních škol na změnu či úpravu názvu školy vycházejí zejména ze snahy, aby výstižněji vypovídaly o oborové skladbě školy a jejich činnostech, nebo z důvodu podobnosti názvu dvou dalších krajských středních škol. Například hořická a kamenická škola se dlouhodobě orientuje na umělecké obory, ve kterých dosahuje stále vyšší úrovně a zároveň chce novým názvem zdůraznit podstatu svého zaměření. Kraj vychází vstříc jednotlivým požadavkům a doporučuje zastupitelstvu schválit požadované změny,“ vysvětlila důvody náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za krajské školství.

Změny názvu se týkají  těchto organizací:

• Střední školy informatiky a služeb, Dvůr Králové nad Labem, Elišky Krásnohorské 2069 se mění na Střední průmyslová škola a Střední odborná škola, Dvůr Králové nad Labem, příspěvková organizace
  • Trutnovská Střední škola gastronomie a služeb se mění na Střední škola hotelnictví, řemesel a gastronomie, Trutnov, příspěvková organizace
  • Střední průmyslová škola kamenická a sochařská, Hořice, Husova 675 se mění na Střední uměleckoprůmyslová škola sochařská a kamenická, Hořice, příspěvková organizace
Jak nám sdělila Hana Šturmová ze ŠSIS ve Dvoře Králové, nový název tak více odpovídá současné nabídce největší střední školy na Královédvorsku.

Zřizovacích listiny právnických osob, které vykonávají činnost školy nebo školského zařízení obsahují totiž mimo jiné právě tyto náležitosti: název, sídlo, identifikační číslo příspěvkové organizace, vymezení hlavního účelu a předmětu činnosti organizace a vymezení majetku ve vlastnictví kraje, který se předává příspěvkové organizaci k hospodaření.

V názvech všech tří škol se také nově objevuje označení právní formy-příspěvková organizace, neboť to požaduje občanský zákoník.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj