Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola a Praktická škola > Vzdělávání > střední školy

Opovrhované sociální sítě teď vyhledávají i učitelé

Redakce / 15.05.2020, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Zavřeno! Tak zněl verdikt Vlády ČR v úterý 10. března 2020. Od zítřka zákaz vstupu žáků do škol. Jejich radost však vystřídala obava učitelů, jak budou následující dny vypadat. Úklid tříd, třídnice, dokumentace a jiné resty, které čekaly na trochu volnější chvilku. Následovala příprava úkolů pro žáky na nadcházející dva týdny.
 

FOTOGALERIE - Opovrhované sociální sítě teď vyhledávají i učitelé

Protože se doba „bez školy“ prodloužila na neurčito, museli učitelé Základní školy a Praktické školy ve Dvoře Králové vymyslet, jak se žáky na dálku komunikovat, zadávat úkoly a kontrolovat je. 

Ne všechny rodiny našich žáků mají doma počítač a internet. Učivo máme vytištěné, rodiče se zastaví ve škole a materiály si předáme, jiným je vhazujeme do poštovní schránky. 
Žáci, kteří mají přístup k počítači a internetu, naleznou na webových stránkách školy připravené úkoly pro svoji třídu. 
Úplnou novinkou se však stala komunikace a vzdělávání pomocí Microsoft Teams. Do aplikace byli přidáni všichni vyučující, ale i žáci školy. Program nabízí chatování, tvorbu kvízů, zadávání učiva a mnoho dalšího. První kvíz byl žáky vyplněn několik minut po spuštění! A takhle rychle se nám to rozběhlo. Žáci zde komunikují s učiteli, ale i mezi sebou. Program pomáhá učitelům, kteří mají pro sebe chatovací místnost. I když jsme tomu chvílemi nevěřili, funguje to. 

S mladšími žáky je přece potřeba procvičovat veškeré učivo více osobně. Zde se nabízí videohovor, Facebook, čtení pomocí Whatsapp nebo posílání fotografií pracovního sešitu do e-mailu nebo na Viber. Všechny tyto aplikace teď používáme a jsme opravdu rádi za to, že s nimi naši žáci opravdu dobře umí. Každý žák má tedy momentálně individuální vzdělávání podle toho, jak to nejvíce vyhovuje situaci v rodině.

A co jinak dělají učitelé? 
Připravují úkoly, kontrolují je, zadávají na web, ale hlavně komunikují s rodiči i samotnými žáky. Dále pracují ve škole. Ve volnějších chvílích šijí roušky nebo pomáhají s jejich výrobou, sledují webináře, účastní se videokonferencí, vytváří pomůcky do výuky. Někteří vyslyšeli výzvu Pečovatelské služby Dvůr Králové nad Labem a připravují aktivity pro klienty, jiní se přihlásili na online výuku cizího jazyka. Protože nakonec vše dobře dopadne, plánují už i akce, výlety a exkurze.

Prvotní radost žáků ze zavření škol vystřídal už i stesk – sami telefonují, jak se nám daří, kdy už zase začne škola a co celé dny děláme. 
Slova jednoho žáka v posledním telefonátu byla: „To se všechno spraví, paní učitelko!“

Veronika Černocká
Základní škola a Praktická škola

Další články Základní škola a Praktická škola

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 262x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt

Základní škola a Praktická škola, 

Dvůr Králové nad Labem,
Přemyslova 479


Základní škola a Praktická škola

Přemyslova 479

544 01 Dvůr Králové nad Labem


Telefon: 499 622 476, 499 320 751

E-mail:

Web: www.zs-dk.cz

Fcb: https://www.facebook.com/ZSPSDK/

ID schránky: nngdqiu


Kalendář akcí