Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola a Praktická škola > Vzdělávání > střední školy

Závěrečné zkoušky v královédvorské Základní škole a Praktické škole

Redakce / 2.07.2020, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Jen malá část veřejnosti ví, že naše škola v Přemyslově ulici poskytuje střední vzdělávání. Píši o Praktické škole dvouleté. Žáci tohoto dvouletého vzdělávacího oboru se připravují na výkon jednoduchých činností v oblastech praktického života.
 

Odbornými předměty jsou Drobná údržba a Příprava pokrmů. Po úspěšném složení závěrečné praktické a teoretické zkoušky obdrží absolventi Vysvědčení o závěrečné zkoušce.

Příprava na letošní zkoušky byla jiná. Žáci se museli vzdělávat z domova. Vyučující profilových předmětů operativně vytvořili názorné učební příručky. Od 11. května žáci pravidelně konzultovali učivo se svými učiteli.  V úterý 2. června absolvovali zkoušku v cvičné kuchyni a dílně,  9. června všichni úspěšně zodpověděli své vylosované otázky. Zazněla poslední slova před zkušební komisí a napětí vystřídala veselá nálada. Následně letošní absolventi převzali závěrečná vysvědčení.

Poděkování Mgr. Jany Vojtěchové, ředitelky školy, patří učitelům Praktické školy, rodičům a pracovníkům výchovného zařízení Husův domov, kteří pomáhali žákům při jejich vzdálené výuce.

Je tu konec školního roku, bez výletů, akademie, bez exkurzí, ale jedno je jisté. Těšíme se na naše žáky v příštím školním roce. Na ty, co již naši školu navštěvují nebo ty, kteří se rozhodli spojit svoji budoucnost s naší školou.

Mgr. Lenka Podrazilová

učitelka ZŠ a PrŠ Dvůr Králové n. L.


Další články Základní škola a Praktická škola

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 290x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt

Základní škola a Praktická škola, 

Dvůr Králové nad Labem,
Přemyslova 479


Základní škola a Praktická škola

Přemyslova 479

544 01 Dvůr Králové nad Labem


Telefon: 499 622 476, 499 320 751

E-mail:

Web: www.zs-dk.cz

Fcb: https://www.facebook.com/ZSPSDK/

ID schránky: nngdqiu


Kalendář akcí