Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Základní škola a Praktická škola > Vzdělávání > základní školy

Výrobky žáků ZŠ a PrŠ Dvůr Králové nad Labem putovaly na Slovensko

Redakce / 18.11.2019, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Po loňské zkušenosti jsme se opět zapojili do projektu Záložka do knihy spojuje školy. Jedná se o mezinárodní projekt Knihovny Jiřího Mahena v Brně a Slovenské pedagogické knižnice v Bratislavě. Cílem je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství.

FOTOGALERIE - Výrobky žáků ZŠ a PrŠ Dvůr Králové nad Labem putovaly na Slovensko

Úkolem každé přihlášené školy je vytvořit na dané téma záložky do knih a zaslat je spřátelené škole za hranicemi. Letošní téma znělo: List za listem - baví mě číst.
Po přihlášení jsme obdrželi kontakt na slovenskou školu - tentokrát to byla škola z Piešťan. Pustili jsme se do výroby záložek. Celkem jsme jich vytvořili 85. Přidali jsme ještě dopis a pár našich výrobků. Spolu s propagačními materiály, které nám věnovalo Město Dvůr Králové nad Labem, jsme slovenským žákům poslali téměř pětikilový balíček. Pak už nám zbývalo jen čekání, až doputuje zase slovenský balíček k nám. Dočkali jsme se a spolu se žáky po podzimních prázdninách otevřeli velikou obálku, která skrývala krásný dopis a velké množství záložek do knih. Zbylo na každého, i na paní učitelky.
Projektu se zapojily všechny třídy naší školy se svými třídními učiteli, vyučujícími českého jazyka, výtvarné výchovy nebo pracovního vyučování. Už teď pracujeme na vánočních dárcích, které na Slovensko budeme posílat v prosinci. A za rok se zapojíme určitě zase znovu!

Další články Základní škola a Praktická škola

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1412x
 
Hodnocení článku:
Kontakt

Základní škola a Praktická škola, 

Dvůr Králové nad Labem,
Přemyslova 479


Základní škola a Praktická škola

Přemyslova 479

544 01 Dvůr Králové nad Labem


Telefon: 499 622 476, 499 320 751

E-mail: info@zs-dk.cz

Web: www.zs-dk.cz

Fcb: https://www.facebook.com/ZSPSDK/

ID schránky: nngdqiu


20.12.2021 - Krajské předsednictvo hnutí ANO navrhlo a schválilo zrušení místní organizace ANO Hradec Králové. Návrh byl podstoupen k projednání předsednictva hnutí.
16.12.2021 - Zákon zakazující prodej v prostorách nad 200 m² se 24. a 25. prosince 2021 neuplatní.
13.12.2021 - Ivana Adamce vystřídá na postu starosty města Trutnova po 23 letech další radní z ODS: 46letý architekt Michal Rosa. Ivan Adamec zůstane zastupitelem.

Kalendář akcí