Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola a Praktická škola > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a PrŠ Dvůr Králové

Ježek Cecilka ze ZŠ a PrŠ Dvůr Králové je opět v přírodě

Redakce / 23.04.2020, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Letošní ježkování proběhlo díky mimořádným událostem trochu jinak.
 

FOTOGALERIE - Ježek Cecilka je opět v přírodě (ZŠ a PrŠ Dvůr Králové)

V únoru se u nás ve škole zabydlela ježčí samička Cecilka. Zvykla si na svůj nový domov, dětské i dospělé kamarády, na mumraj kolem své ohrádky. Děti využily každé příležitosti, jak ježka „vyrušit“. Zkoumaly, jak vypadá, čím se živí, jak se pohybuje. Staraly se o jeho ohrádku s podestýlkou, čistily domeček z krabice, doplňovaly krmení, měnily vodu v misce. Cecilka se jim odměnila tím, že se nechala pohladit, vzít do ruky, ukázala čumáček i černá očka.
Zdálo se, že vše bude probíhat hladce. Děti si užijí dobu, než přijde jaro, přiučí se novým dovednostem, udělají něco užitečného pro přírodu. Hlavně ježčí samičce pomohou přečkat zimní období v bezpečí.
Ale co to? Kde zůstaly hlasy dětí, vrzání dveří, dupání po chodbách? Škola utichla a posmutněla ze dne na den. Děti zmizely ze školy. Co dělat? Nápad byl na světě! Velké ježčí stěhování ze školy domů k paní učitelce. Nové prostředí ježčici trochu překvapilo. Chvíli trvalo, než se přizpůsobila. Zvykla si. Vyprázdněná miska s krmením, rozhrabaná podestýlka, rachot z ohrádky naznačily, že je vše v pořádku.
Jak vše dopadlo? Navzdory mimořádné situaci dobře, jako v pohádce. Jaro a hezké počasí přišlo. Nastal čas, kdy se ježci v přírodě probouzí. To poznala i ježčice Cecilka. Dávala jasně všem najevo, jak moc potřebuje ven do přírody. Vybrali jsme pro ni hezké klidné místo v lese a vypustili do přirozeného prostředí volné přírody. Cecilko, krásné léto…….

Trochu nás mrzelo, že se vypouštění ježka nemohly zúčastnit děti ze školy. Proto vám přinášíme pár snímků. Podívejte se do fotogalerie.

Danuše Poličanská
Základní škola a Praktická škola

Další články Základní škola a Praktická škola

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 225x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt

Základní škola a Praktická škola, 

Dvůr Králové nad Labem,
Přemyslova 479


Základní škola a Praktická škola

Přemyslova 479

544 01 Dvůr Králové nad Labem


Telefon: 499 622 476, 499 320 751

E-mail:

Web: www.zs-dk.cz

Fcb: https://www.facebook.com/ZSPSDK/

ID schránky: nngdqiu


Kalendář akcí