Vyhledej
Základní škola a Praktická škola > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a PrŠ Dvůr Králové

Projekt žákovského parlamentu ZŠ a PrŠ Dvůr Králové se prosadil mezi nejlepší v republice

Redakce, / 9.04.2024, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Žákovský parlament ZŠ a PrŠ Dvůr Králové se se svým projektem „Kdo si hraje, nezlobí“ prosadil mezi nejlepší projekty v rámci celostátní akce nazvané „Co dělají školy pro demokracii?“.

FOTOGALERIE - Projekt žákovského parlamentu ZŠ a PrŠ Dvůr Králové se prosadil mezi nejlepší v republice


Do akce, jejíž vyvrcholení proběhlo v Poslanecké sněmovně ČR, se žáci královédvorského parlamentu přihlásili s projektem, který se v rámci akce Halloween týká spolupráce s mateřskými školami. Příslušnou porotu zaujal natolik, že ho zařadil mezi deset nejinspirativnějších v rámci celé České republiky. 
Díky tomu ZŠ a PrŠ dostala možnost svůj projekt prezentovat v Poslanecké sněmovně ČR, kde proběhlo vyhlášení konečných výsledků. Jako jedna z deseti škol v celé republice, zároveň jediná z Královéhradeckého kraje a zároveň jediná, jenž je zřízena podle paragrafu 16 a zajišťuje výuku pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.

Samotnému vyhlášení výsledků předcházelo internetové hlasování na youtube Poslanecké sněmovny ČR, kde byla umístěna videa představující vybrané projekty. Po sečtení hlasů o konečném pořadí dále spolurozhodly hlasy poroty a přítomných hostů, které byly udělovány přímo na místě po prezentacích všech projektů. Žáci ZŠ a PrŠ jej představili jako první a svoji velkou premiéru s podobným počinem před naplněným Sálem státních aktů během předepsaných tří minut zvládli na výbornou. Včetně otázek ze strany poroty, na které pohotově odpovídali bez předchozí přípravy.

V konečném hodnocení obsadil projekt „Kdo si hraje, nezlobí“ dělené šesté až desáté místo bez určení pořadí. 
Pro žáky i pedagogy, kteří s nimi projekt připravovali, to představuje velkou motivaci do další práce. Už také proto, že vedle projektu samotného pro ně bylo velmi inspirativní prostředí, ve kterém vyhlášení výsledků za účasti poslanců Parlamentu ČR, zástupců MŠMT a za velkého médií, probíhalo. 

Celý program například natáčela Česká televize a na svých programech také bude vysílat.

Mgr. Petra Faktorová

Další články Základní škola a Praktická škola

 
Vaše komentáře

Přečteno 154x
 
Kontakt

Základní škola a Praktická škola, 

Dvůr Králové nad Labem,
Přemyslova 479


Základní škola a Praktická škola

Přemyslova 479

544 01 Dvůr Králové nad Labem


Telefon: 499 622 476, 499 320 751

E-mail: info@zs-dk.cz

Web: www.zs-dk.cz

Fcb: https://www.facebook.com/ZSPSDK/

ID schránky: nngdqiu


Kalendář akcí