Vyhledej
Novinky emailem
Základní škola a Praktická škola > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a PrŠ Dvůr Králové

Seznámení s historií města Dvůr Králové v Městském muzeu

Redakce, / 26.10.2022, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Žáci 6. třídy navštívili Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem, aby se blíže seznámili s historií našeho města a to od dob pravěku až po současnost, součástí expozice byla i tradiční výroba vánočních ozdob.

Projekce i s exkurzí byla velmi zajímavá, od počátku připoutala pozornost všech žáků. Největším lákadlem pro žáky byl samotný model města - historické osídlení města s kostelem a hradbami. Žáci si postupně prohlédli expozici pravěku, středověku, doby husitské, období fašismu a komunismu v přímé souvislosti s dějinami našeho města.

Zajímavou byla i expozice výrobků místních podniků TIBA a JUTA, kde žáci našli některé z exponátů, které dodnes vlastní jejich rodiče a prarodiče. Na závěr této první části byl pro žáky připraven průvodkyní interaktivní úkol – kvíz s tajenkou. K tomuto přistoupili velmi zodpovědně a s velkým zaujetím hledali mezi vystavenými exponáty odpovědi z různých historických období.

Prostřednictvím videozáznamu a vystavených exponátů se žáci seznámili i s druhou částí prohlídky, a to s historií výroby vánočních ozdob. Nepřeberné množství vánočních dekorací s motivy různých druhů figurek, ovoce a zeleniny se stal největším lákadlem pro žáky, kdy si dokonce sami mohli vyzkoušet zdobení vánočních ozdob.

Celé dopoledne bylo završeno procházkou za původními hradbami královského města jejíž součástí je i Šindelářská věž, gotický kostel svatého Jana Křtitele, Valová ulička.
Další články Základní škola a Praktická škola

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 131x
 
Kontakt

Základní škola a Praktická škola, 

Dvůr Králové nad Labem,
Přemyslova 479


Základní škola a Praktická škola

Přemyslova 479

544 01 Dvůr Králové nad Labem


Telefon: 499 622 476, 499 320 751

E-mail: info@zs-dk.cz

Web: www.zs-dk.cz

Fcb: https://www.facebook.com/ZSPSDK/

ID schránky: nngdqiu


Kalendář akcí