Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola a Praktická škola > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a PrŠ Dvůr Králové

Žáci ZŠ a PrŠ Dvůr Králové nad Labem pomáhají v ulicích našeho města

Redakce / 6.11.2019, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Pojmy ekologie a environmentální výchova zná už téměř každý. Jak je ale vnést do školy a zároveň pomáhat? Čtěte dál a dozvíte se, co všechno žáci Základní školy a Praktické školy ve Dvoře Králové nad Labem dělají pro přírodu.
 

FOTOGALERIE - Žáci ZŠ a PrŠ Dvůr Králové nad Labem pomáhají v ulicích našeho města

Na jaře letošního roku jsme se jako škola zapojili do projektu Odboru ŽP Města Dvůr Králové n. Labem, který se zaměřil na efektivnější třídění odpadu. Krásné barevné tašky na tříděný odpad, o které jsme požádali, jsme umístili do všech tříd. Od té doby je třídění ještě lepší a zábavnější! Ne, že bychom do té doby netřídili ve třídách odpad, ale s taškami to jde mnohem lépe. V učebnách vypadá místo pro třídění odpadu rozhodně příjemněji, než s nevzhlednými krabicemi. Žáci snadněji poznají, jaký odpad kam patří.

Další novinkou na naší škole jsou dva sběroví kamarádi – Víčkožrout a Hliníkožrout. Veselé nádoby ve tvaru příšerek, do kterých odnášíme příslušný odpad. To děti baví! A dovolím si říci, že nejen děti.
A jak je to s pomáháním ve městě? 
V rámci celostátní dobrovolnické akce 72 hodin se tradičně snažíme upravit, uklidit část města či okolního lesa. Letos jsme se vydali v menších skupinkách do nejrůznějších míst Dvora Králové n. Labem. Podle mapky jsme vyhledávali sběrová místa tříděného odpadu – stanoviště kontejnerů. U každého z nich jsme zkontrolovali samolepky. Ty špatné a poškozené jsme odstranili a nahradili je novými, které určitě několik let vydrží. Mnoho stanovišť nám ještě chybí. 
Co ale zcela jistě nechybí, je chuť žáků i dospělých v práci pokračovat.

Až půjdete vynést do barevných kontejnerů odpad, podívejte se, jestli jsme už u vás samolepky obnovili. Jestli ještě ne, vydržte, určitě se dočkáte! 
 
Veronika Černocká
Základní škola a Praktická škola

Další články Základní škola a Praktická škola

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 962x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt

Základní škola a Praktická škola, 

Dvůr Králové nad Labem,
Přemyslova 479


Základní škola a Praktická škola

Přemyslova 479

544 01 Dvůr Králové nad Labem


Telefon: 499 622 476, 499 320 751

E-mail:

Web: www.zs-dk.cz

Fcb: https://www.facebook.com/ZSPSDK/

ID schránky: nngdqiu


Kalendář akcí