Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Základní škola a Praktická škola > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a PrŠ Dvůr Králové

Žáci ZŠ a Prš budou po návratu do školy vařit v nové moderní kuchyni

Redakce / 17.03.2021, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Dlouho očekávané se stalo skutečností. I tak by se dala nazvat modernizace školní kuchyně v Základní a Praktické škole ve Dvoře Králové nad Labem, která na svoji rekonstrukci čekala již několik desítek let. Prostory školní kuchyně prošly v období ledna a února tohoto roku kompletní rekonstrukcí, a to doslova od podlahy až ke stropu.

FOTOGALERIE - Žáci ZŠ a Prš budou po návratu do školy vařit v nové moderní kuchyni

Celý projekt přestavby proběhl za finanční podpory Nadace ČEZ – projekt EPP „Pomáhej pohybem“, do něhož se učitelé a žáci zapojili v červenci 2020. Úkolem projektu bylo nasbírat pomocí pohybových aktivit 160 000 bodů, jež se nám jako kolektivu podařilo získat za neuvěřitelných šest dní. Po splnění pohybové aktivity škola od Nadace ČEZ obdržela 80 000,- Kč na novou kuchyni. Finanční podporu modernizaci poskytl i Odbor rozvoje investic a správy majetku města Dvora Králové nad Labem. Stavební úpravy provedla firma STAVHAUS s. r. o. a veškerý nábytek byl vyroben firmou PRIMA Michal Praus Hajnice.

Školní kuchyně je po náročné rekonstrukci nejen estetická a plně funkční, ale také vybavena moderními spotřebiči, jako je myčka nádobí, mikrovlnná trouba, lednice, dvě pečící trouby se sklokeramickými varnými deskami apod.

Moderně zařízená kuchyňka bude sloužit zejména žákům Praktické školy dvouleté v odborných předmětech Příprava pokrmů a Drobná údržba domácnosti, ale i všem ostatním. Využita bude též při společném setkávání s rodiči a při nácviku sebeobslužných činností.

Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří se na realizaci projektu nové kuchyně podíleli. Děkujeme a velmi si vaší spolupráce vážíme. Budeme se těšit na konec distanční výuky a znovuotevření školy žákům, kteří se budou moci vzdělávat v modernějším prostředí. 


Mgr. Lucie Macková, třídní učitelka 1.B 
Základní škola a Praktická škola
Autor fotografie: Bc. Jan Skalický, MSc., Mgr. Jana Vojtěchová

Další články Základní škola a Praktická škola

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 616x
 
Hodnocení článku:
Kontakt

Základní škola a Praktická škola, 

Dvůr Králové nad Labem,
Přemyslova 479


Základní škola a Praktická škola

Přemyslova 479

544 01 Dvůr Králové nad Labem


Telefon: 499 622 476, 499 320 751

E-mail: info@zs-dk.cz

Web: www.zs-dk.cz

Fcb: https://www.facebook.com/ZSPSDK/

ID schránky: nngdqiu


20.12.2021 - Krajské předsednictvo hnutí ANO navrhlo a schválilo zrušení místní organizace ANO Hradec Králové. Návrh byl podstoupen k projednání předsednictva hnutí.
16.12.2021 - Zákon zakazující prodej v prostorách nad 200 m² se 24. a 25. prosince 2021 neuplatní.
13.12.2021 - Ivana Adamce vystřídá na postu starosty města Trutnova po 23 letech další radní z ODS: 46letý architekt Michal Rosa. Ivan Adamec zůstane zastupitelem.

Kalendář akcí