Základní škola a Praktická škola > Doprava

V pondělí 29. června 2020 se uzavře Heydukova ulice. Rekonstrukce potrvá téměř 3 měsíce

Po 3 letech pokračuje plánovaná rekonstrukce krajské silnice

Redakce / 25.06.2020, Dvůr Králové nad Labem
Již dlouho plánovaná rekonstrukce Heydukovy ulice, jejíž součástí je nový povrch komunikace, opravené chodníky s jízdním pruhem pro cyklisty, parkovací zálivy, nové veřejné osvětlení a upravená zeleň, se realizuje během letních měsíců.

Město tak navazuje na rekonstrukci Jaroměřské ulice realizovanou před třemi lety. Původně se měla již tehdy realizovat rekonstrukce i navazující Heydukovy ulice. “Královéhradecký kraj tehdy požádal o skácení několika stromů, což se nesetkalo s pozitivním ohlasem, zároveň ale navrhoval náhradní výsadbu. Vše je již minulostí, a tak jsem rád, že se nám podařilo s krajem domluvit na realizaci projektu,“ říká královédvorský starosta Jan Jarolím.

Projekt připravilo město ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, který zaplatí opravu povrchu komunikace včetně opravy objízdných tras a náhradní výsadbu celkem za 14 mil. Kč. Město uhradí celkem 15 mil Kč za rekonstrukci chodníků s vyhrazeným jízdním pruhem pro cyklisty, výstavbu parkovacích zálivů, výstavbu nové tlakové kanalizace v uličce vedle prodejny potravin a také rekonstrukci vodovodu v úseku od křižovatky s ulicí Vojanova po křižovatku s ulicí Luční, nové veřejné osvětlení Heydukovy ulice nebo sadové úpravy.

Objízdné trasy

Řidiči musejí počítat s objízdnou trasou pro veškerou dopravu, která povede obousměrně ulicemi 28. října, Raisova, Sylvárovská.

Omezení se dotkne i autobusové dopravy, kdy bude platit výlukový jízdní řád linky MHD č. 2, objízdná trasa povede Raisovou ulicí. Po dobu úplné uzavírky bude bez obsluhy zastávka MHD č. 2, Heydukova v obou směrech.

Po dobu úplné uzavírky budou obsluhovány autobusové zastávky z autobusového stanoviště:

• zastávka 5. května (v ulici 28. října);
  • Jaroměřská do Žirče;

a zpět zastávky Jaroměřská:

• Raisova;
  • Raisova Juta;
  • 5. května (v ulici Raisova).

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz